Niektórzy mówią, że... | Wrzuć Luz | Portal Motoryzacyjny

Niektórzy mówią, że...

...jest gigantyczny i podróżuje przez Europę na lawecie wielkiej ciężarówki. Niektórzy mówią, że zmierza do Polski.

My wiemy jedynie, że nazywają go Stig.

2489

Z okazji debiutu BBC Brit i premiery nowej serii Top Gear emitowanej tylko na tym kanale, 29 stycznia o godz. 18.00, pod Pałacem Kultury i Nauki, na pl. Defilad, stanie ogromna figura Stiga.

Imponujących rozmiarów figura Stiga przyjeżdża do Warszawy prosto z Wielkiej Brytanii, transportowana specjalną ciężarówką w pozycji leżącej. Trasa przejazdu wiedzie przez Holandię
i Niemcy, wprost na warszawski Plac Defilad. Tutaj właśnie 29 stycznia o godz. 18.00 zostanie zaprezentowana mieszkańcom stolicy.

Najnowsze odcinki Top Gear będą dostępne w Polsce wyłącznie w BBC Brit – uznaliśmy, że nie ma lepszego sposobu na zaznaczenie tego faktu, niż przywiezienie fanom ogromnego Stiga! Poza Polską będzie go można zobaczyć również na drogach Anglii, Holandii i Niemczech – nie sposób go będzie przegapić! - komentuje Amanda Hill, Chief Brands Officer BBC Worldwide.

2486

Podróż potężnej, dziesięciometrowej figury Stiga rozpoczęła się w głównej siedzibie Top Gear
w Dunsfold, gdzie statua została załadowana na platformę ciężarówki. Zaprojektowanie, skonstruowanie i pomalowanie figury, zrobionej z włókna szklanego, zajęło zespołowi trzech rzeźbiarzy ponad dwa miesiące. Sam tors i głowa Stiga mają ponad 3,6 metra, czyli tyle, co dwupiętrowy autobus. Stig będzie gościł w stolicy do 30 stycznia.

Poruszający zróżnicowane tematy – od motoryzacji, poprzez biznes, po naukę – kanał BBC Brit będzie miejscem, w którym można się wiele nauczyć, ale i dobrze pośmiać w towarzystwie najbardziej ujmujących i ekscentrycznych gwiazd telewizji. Od 1 lutego to właśnie widzowie tego kanału, jako pierwsi zobaczą najnowsze odcinki najpopularniejszego na świecie programu motoryzacyjnego Top Gear. Wraz ze startem BBC Brit premierowe odcinki będą emitowane
w Polsce równolegle do premiery w Wielkiej Brytanii. Na dzień inauguracji kanał przygotował dla swoich widzów podwójną porcję ich ulubionej rozrywki. Pierwszy odcinek nowej serii zostanie wyemitowany 1 lutego o godz.19:40, drugi o godz. 21:00 (symultanicznie z UK).

Komentarze