RENAULT KWID | Wrzuć Luz | Portal Motoryzacyjny

RENAULT KWID

ŚWIATOWA PREMIERA RENAULT KWID RACER ORAZ RENAULT KWID CLIMBER PODCZAS SALONU SAMOCHODOWEGO NEW DELHI

Podczas Salonu Samochodowego New Delhi 2016 Renault prezentuje dwa samochody pokazowe: KWID CLIMBER i KWID RACER. Od czasu wprowadzenia na indyjski rynek jesienią 2015 roku Renault KWID odnosi znaczące sukcesy wyrażające się liczbą 90 tysięcy zamówień. Renault prezentuje również dwie nowości pod maską modelu KWID: silnik 1.0 SCe oraz półautomatyczną skrzynię Easy-R.

New Delhi: Model KWID, wprowadzony na rynek indyjski na jesieni ubiegłego roku ma na swoim koncie niezwykle udany debiut. Z okazji Salonu Samochodowego New Delhi 2016 Renault prezentuje po raz pierwszy dwa samochody pokazowe: Renault KWID CLIMBER oraz Renault KWID RACER. Pierwszy z nich najlepiej czuje się w terenie poza utwardzonymi drogami, natomiast drugi z nich na torze wyścigowym. Oba samochody doskonale pokazują, jaki potencjał kryje w sobie jeszcze ten niekonwencjonalny pojazd.
3053
RENAULT KWID CLIMBER
Renault KWID CLIMBER wyraźnie eksponuje wizerunek samochodu terenowego. Wysoki prześwit, szeroki rozstaw kół, krótkie zwisy i specjalna rzeźba bieżnika opon to cechy wskazujące od razu, że jest to pojazd stworzony do przygód w terenie poza wytyczonymi drogami. Renault KWID CLIMBER posiada wszelkie zalety takiego samochodu: niewielkie gabaryty, potężne zderzaki, szerokie listwy boczne chroniące nadwozie i duże felgi kół o diamentowym połysku. Głęboki odcień pomarańczowego lakieru Orange Flamme doskonale podkreśla atletyczne linie nadwozia.

Elementy poszerzające nadkola podkreślone linią w kolorze niebieskim Bleu Electrique wzmacniają wizerunek solidnego i trwałego samochodu, który stał się już znakiem rozpoznawczym Renault KWID. Osłony reflektorów jeszcze silniej zaznaczają terenowy charakter pojazdu. Zaprojektowany do jazdy po wszelkiego rodzaju drogach CLIMBER posiada najważniejsze cechy crossovera Renault KWID z ekstremalnie rozwiniętymi zdolnościami terenowymi. W wyniku tego powstał samochód o silnej osobowości, gotowy na wszelkie przygody poza utartymi szlakami.

RENAULT KWID RACER
Renault KWID RACER należy do radykalnie innej kategorii. Takie elementy jak 18-calowe aluminiowe koła, nisko profilowe opony, nowe rozwiązania aerodynamiczne, kubełkowe fotele i klatka bezpieczeństwa w kabinie w oczywisty sposób nawiązują do świata sportów samochodowych. Jak przystało na tę kategorię, samochód ma zdecydowanie sportowy niebieski kolor nadwozia.
Szerokie wloty powietrza zapowiadają wysokie osiągi, a spojlery i dyfuzor gwarantują doskonałą sterowność. Forma diodowych świateł reflektorów w kształcie litery C oraz zaawansowane technologie zastosowane w budowie świateł samochodu KWID RACER odzwierciedlają nową strategię designu Renault.
Ekskluzywny charakter kabiny podkreślają szlachetne materiały, takie jak alkantara, aluminium i włókna węglowe. Czarna kolorystyka wnętrza kontrastuje z czerwonymi anodowanymi przyciskami, nawiązującymi do wyposażenia samochodów sportowych. Na konsoli centralnej wyświetlane są dane telemetryczne, by kierowca mógł śledzić swoje wyniki i osiągi w czasie rzeczywistym. Może on też obserwować cyfrowy obrotomierz, prowadząc samochód bezpiecznie zapięty w czteropunktową uprząż w kubełkowym fotelu i trzymając w dłoniach pokrytą skórą kierownicę z aluminiową obręczą przeznaczoną specjalnie do jazdy wyścigowej.
3047
Obecny na obu premierach Laurens van den Acker, wiceprezes Grupy Renault i dyrektor designu przemysłowego, powiedział: Już na pierwszy rzut oka widać, że Renault KWID łączy w sobie emocjonalny design z potrzebą zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, czego oczekują nasi klienci. Linie nadwozia tego crossovera doskonale oddają jego solidną budowę, silny charakter, a zarazem nowoczesny i niepowtarzalny wygląd. Oba samochody pokazowe powstały w oparciu o płytę podłogową modelu KWID. Przód jest wyrazisty i natychmiast rozpoznawalny dzięki typowym dla Renault cechom. Obszerne nadkola i szereg stylistycznych detali są wspólne dla obu pojazdów.

Komentarze