Pierwszy salon marki DS w Polsce

26 maja przy Alei Krakowskiej 206 w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego w Polsce salonu DS.

Otwarcia uroczystości, która z racji ambicji francuskiej marki miała bardzo awangardową oprawę dokonał Dyrektor marki DS w Polsce - David Guerin oraz Piotr Borowiecki – Dyrektor salonu DS. Inauguracja warszawskiego salonu była okazją do zaprezentowania ambicji Marki, ale przede wszystkim jej przyszłego zaangażowania w sztukę, design i modę.

Francuska marka DS usamodzielniła się 1ego czerwca 2014 roku. Wykorzystuje całą wiedzę inżynierską i know-how Grupy PSA, pielęgnuje geny odwagi w zakresie stylu i rozwiązań technologicznych przekazane przez kultowy i awangardowy model DS19 z 1955 roku.

Otwarcie pierwszego salonu DS w Polsce przy Alei Krakowskiej 206 w Warszawie, stało się manifestem hasła przewodniego marki – THE SPIRIT OF AVANT GARDE. Ambicją Salonu DS jest bowiem zapoczątkowanie cyklu inicjatyw kulturalnych i uczynienia z salonu przestrzeni osobliwych wydarzeń artystycznych, płaszczyzny, gdzie będzie można przeżywać niebanalne wystawy, pokazy oraz współpracować z awangardowymi twórcami.  Marka DS chce otwierać nowe horyzonty nie tylko w śmiałej wizji projektowanych samochodów, ale także myśleć postępowo i wyznaczać trendy, co znalazło odbicie w formule wydarzenia i podjętych na nim kwestii.

Podczas uroczystości spotkali się przedstawiciele różnych dziedzin życia. Dialog prowadzony na temat przenikania sztuki do rozmaitych sfer aktywności, w tym przestrzeni publicznej oraz angażowania awangardowych myśli w pracę poszczególnych artystów podkreślił aspiracje producenta. DS chce być marka pionierską, postępową, która wytycza szlaki. W dyskusji i prezentacji awangardowych projektów wzięli udział Piotr Nowicki – Prezes Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Małgorzata Kuciewicz – architekt z Grupy Projektowej CENTRALA, Joanna Klimas – projektantka mody oraz Agnieszka Kranich – przedstawiciel szwajcarskiej firmy Vitra projektującej nowoczesne meble i akcesoria.

Podczas wydarzenia, dzięki uprzejmości Prezesa Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej - Piotra Nowickiego zaprezentowana została „Kontynuacja tradycji pokazania awangardy w salonach automobilowych”. W tych okolicznościach odbyła się prezentacja projektów podejmujących awangardowy koncept:

  • Zrekonstruowana makieta modelu Rampowca z 1925r. – CENTRALA GRUPA PROJEKTOWA – autorstwa Józefa Malinowskiego z 1925 roku: mieszkalnego galeriowca z garażami na wszystkich poziomach. Projekt prezentowany był w czasopiśmie Praesens, a potem zapomniany. Do dzisiaj projekt ten jest nowatorski na skale światową,
  • Organiczna geometria, prezentacja rzeźby – TOMASZ GÓRNICKI
  • Projekt specjalny dla marki DS stworzony przez Joannę Klimas - Marka DS zainspirowała projektantkę do nakreślenia śmiałej linii, czerpiącej z klasyki, lecz wybiegającej ponad trendy, na wyżyny bezkompromisowej elegancji
  • Wystawa projektów mebli firmy VITRA, której misją jest poprawa jakości domów, biur i przestrzeni publicznej poprzez wykorzystanie sił wzornictwa.

Salon DS rozpoczął poprzez inaugurację w duchu dyskusji o awangardzie, działalność w sferze sztuki, pragnąc w przyszłości poza oferowaniem gamy samochodów DS, kultywować tematykę awangardowych twórców.

Źródło: MPSA

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu

Jeżeli masz ochotę wyrazić swoją opinię bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Proszę podaj swój nick
@
We'll never share your email with anyone else.

Polecamy

ŠKODA przyjmuje wyzwanie TOYOTY

ŠKODA prezentuje napędy hybrydowe dla nowej generacji modelu OCTAVIA. Czy zagrozi pozycji Corolli?

Czytaj ...
Renault KWID

Światowa premiera renault KWID Racer oraz Renault KWID Climber podczas salonu samochodowego New Delhi

Czytaj ...
Test Peugeot 508 1.6 THP

Peugeot 508 - Francja elegancja?

Czytaj ...
Seat Ibiza 1.2 TSI

Seat Ibiza większości osób kojarzy się z małym hatchbackiem o zadziornym charakterze oraz nieprzeciętnym designie. W przypadku piątej generacji tego auta nic się nie zmieniło. Samochód wygląda bardzo świeżo i agresywnie.

Czytaj ...

Ulubione

Pierwszy salon marki DS w Polsce

26 maja przy Alei Krakowskiej 206 w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego w Polsce salonu DS.

Czytaj ...
Momencik! 🍪 Używamy ciasteczek, aby analizować ruch na stronie i zapewnić Ci lepsze doświadczenia. Kontynuacja oznacza zgodę na ciasteczka. Zobacz więcej