Nowy Volkswagen Sharan | Wrzuć Luz | Portal Motoryzacyjny

Nowy Volkswagen Sharan

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Volkswagen zaprezentuje Sharana w nowej odsłonie.

Dziesięć istotnych faktów dotyczących nowego Sharana:

  1. Sharan debiutuje z nową gamą silników.
  2. Nowe silniki TSI oraz TDI są do 15% oszczędniejsze i spełniają normę emisji spalin Euro 6.
  3. Nowy system Blind Spot Monitor oraz Rear Traffic Alert w znacznym stopniu podnoszą poziom bezpieczeństwa.
  4. Nowe systemy multimedialne; teraz kompatybilne z Android Auto (Google), Car Play (Apple) oraz MirrorLink.
  5. Aktywny tempomat z regulacją odległości od poprzedzającego pojazdu ACC oraz system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście po raz pierwszy dostępne w Sharanie.
  6. System automatycznego hamowania po kolizji teraz w wyposażeniu seryjnym, podobnie jak elektryczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold.
  7. Sharan debiutuje z nowymi światłami tylnymi z w technologii LED oraz z nowymi obręczami kół ze stopów metali lekkich.
  8. Bardziej eleganckie wnętrze dzięki aplikacjom ze szlachetnych materiałów, a także dzięki jeszcze bardziej dopracowanym wskaźnikom i elementom obsługi.
  9. W polskich salonach nowy Sharan dostępny będzie w sierpniu, w Niemczech przedsprzedaż ruszy już od kwietnia.
  10. Wraz z rynkowym debiutem pojawią się dwie ekskluzywne wersje specjalne Sharan Beach i Sharan Ocean.

Na pokładzie Sharana znajdą się liczne, nowe systemy służące komfortowi i bezpieczeństwu, niektóre z nich niespotykane w tej klasie samochodów.

Całkowicie zmienione zostały systemy multimedialne Sharana. Zapewniają one wysoki stopień kompatybilności – po raz pierwszy (opcjonalnie) dostępne są aplikacje „MirrorLink”, „CarPlay” (Apple) oraz „Android Auto” (Google).

Całkowicie odnowiono gamę dynamicznych i oszczędnych silników benzynowych (TSI) oraz wysokoprężnych (TDI). Wszystkie jednostki napędowe, wyposażone są w bezpośredni wtrysk oraz w turbosprężarkę, oszczędzają do 15% paliwa i spełniają normę emisji spalin Euro 6.
Dwa nowe silniki TSI uzyskują moc 110 kW/150 KM oraz 162 kW/220 KM, moc najmocniejszego silnika benzynowego wzrosła o 15 kW/20 KM. Nowe jednostki TDI są dostępne w trzech wariantach mocy: 85 kW/115 KM, 110 kW/150 KM (wzrost o 10 KM) i 135 kW/184 KM (wzrost o 7 KM).

Za wyjątkiem najmniejszego diesla wszystkie silniki mogą współpracować z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (DSG), umożliwiającą korzystanie z funkcji tzw. żeglowania (pozwala oszczędzać paliwo, po zdjęciu nogi z gazu silnik zostaje odłączony).

W autach wyposażonych w najmocniejszy silnik w gamie, osiągający moc 220 KM, skrzynia DSG znajduje się w wyposażeniu seryjnym. Jednostka TDI o mocy 150 KM może być połączona z napędem na cztery koła 4MOTION.

Źródło: Volkswagen

Komentarze