Już wkrótce nowy Seat Ibiza Cupra | Wrzuć Luz | Portal Motoryzacyjny

Już wkrótce nowy Seat Ibiza Cupra

Już wkrótce premiera nowej twarzy popularnego hot-hatcha Seata. 192 KM, 6,7 s do setki i 235 km/h prędkości maksymalnej - nowy Seat Ibiza Cupra udowadnia, jak ekscytujące potrafią być liczby.

Nowa Ibiza Cupra 1.8 TSI

Nowy Seat Ibiza Cupra to emocje w najczystszej postaci – ekscytujący design, sportowa dusza i ostrość hot-hatcha. To jeden z najbardziej dynamicznych samochodów w swojej klasie, który nadaje się nie tylko na tor. Moc nowej Cupry idzie w parze z praktycznością i najnowszą technologią, by zachwycać także na co dzień.

„Nowa Ibiza Cupra będzie ikoną marki Seat. Jej uderzający projekt i wyrafinowana obietnica osiągów zapewnią przyjemność prowadzenia kilometr po kilometrze” - mówi Jürgen Stackmann, prezes marki Seat. „Dzięki innowacyjnej technologii, zmodernizowanemu wnętrzu oraz nowej jakości, Ibiza Cupra wyraźnie zaznacza prędkość, z jaką rozwija się Seat.”

Nowa Ibiza Cupra 1.8 TSI

Ibiza Cupra będzie miała serce prawdziwego sportowca. Jak na hot-hatcha przystało, auto będzie posiadało duży zapas mocy (192 KM) wykrzesanej z nowoczesnego silnika 1.8 TSI. 12 KM więcej niż u poprzednika oraz moment obrotowy o wysokości 320 Nm (poprzednio 250 Nm) pozwolą Ibizie na naprawdę wiele – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 s i prędkość maksymalną 235 km/h. Zapierające dech w piersiach osiągi nowa Ibiza CUPRA połączy z oszczędnością – średnie zużycie paliwa ma wynosić 6 l/100 km.

Wsparciem dla tak dużej mocy w nowej Ibizie Cupra będzie m.in. elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS oraz funkcja Cupra Drive Profile, która pozwoli dostosować „ostrość” samochodu za naciśnięciem jednego przycisku (reguluje pracę zawieszenia i układu kierowniczego). Oprócz tego, z zakresu bezpieczeństwa samochód będzie posiadał system ESP wraz z Asystentem podjazdu i Hamulcem pokolizyjnym.

Nowa Ibiza Cupra 1.8 TSI

Technologicznie nowa Ibiza Cupra ma wyprzedzać swoje czasy. Dzięki systemowi MirrorLink umożliwi ona kierowcy połączenie smartfona z ekranem samochodu i wyświetlanie na nim wybranych funkcji telefonu podczas jazdy – wszystko po to, by wygodnie i bezpiecznie korzystać z możliwości auta. Dla MirrorLink przygotowano także aplikację Seat DriveApp z wieloma funkcjami m.in.: odczytywaniem głosowym wiadomości z Internetu, analizowaniem stylu jazdy, monitorowaniem danych o pracy auta, a także możliwością odnajdywania pojazdu na parkingu.

Skrzynia biegów manualna - Nowa Ibiza Cupra 1.8 TSI

Dynamiczną i nowoczesną naturę nowej Ibizy Cupry dopełni stylistyka – odświeżona, lecz z charakterem. Muskularną sylwetkę przypominającą coupé podkreślą piękne, 17-calowe felgi, reflektory bi-ksenonowe, światła do jazdy dziennej i tylne światła LED. Dodatkowo Ibiza Cupra będzie posiadała czarne obudowy lusterek, poszerzony tylny zderzak, matowo-czarny dyfuzor i centralną końcówkę wydechu o kształcie trapezu. Wewnątrz nowa tablica rozdzielcza i nowe systemy multimedialne stworzą doskonałe miejsce pracy dla kierowcy, a jednocześnie pozwolą mu czerpać maksimum przyjemności z jazdy.

Nowa Ibiza Cupra 1.8 TSI

Nowy Seat Ibiza Cupra już wkrótce wyjedzie na polskie drogi. Inspirowane hiszpańskim charakterem auto wzbogaci rodzinę Seata o zawsze gotowego do jazdy hot-hatcha, z którego nikt nie będzie chciał wysiąść.

Źródło: Seat

Komentarze